czwartek, 29 września 2016

Pomaganie przez gotowanie!


"Jest taki dzień w roku, kiedy dziennikarze największych mediów w Polsce uruchamiają swoje kulinarne talenty, by pomagać. Bez względu na "barwy medialnej reprezentacji", dziennikarze zamieniają mikrofony i pióra na noże i wielce, by stanąć do kuchennego pojedynku.
Każdego roku Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, z pewnością więc kolejna edycja przyniesie wiele słodkich emocji i pysznej zabawy.
Pomysłodawcą Charytatywnych Kulinarnych Zawodów Dziennikarzy jest Monika Roszak, a od 2015 roku wspiera ją Odeta Moro. Od 2015 roku organizowane są również Charytatywne Kulinarne Zawody Gwiazd".


Tyle krótkiej informacji prasowej która przybliża nam szczytną ideę tego przedsięwzięcia.
"Kulinarne Zawody..." to już kolejna edycja cyklicznej imprezy która oprócz dobrej zabawy oraz pysznej kuchni oferuje coś jeszcze.... coś, co jest nadrzędnym celem przyświecającym tak organizatorom, jak i uczestnikom zmagań- pomaganie!I choć organizowane w różnych miejscach, w różnych składach osobowych, zawsze gromadzą środki przekazywane organizacjom charytatywnym z góry wskazanym już w momencie ogłoszenia wydarzenia.


 Praca i starania zawodników ocenianie są przez jury konkursu w skład którego wchodzą inne gwiazdy/dziennikarze (często uczestnicy poprzednich edycji), szefowie kuchni oraz przedstawiciele sponsorów (darczyńców).Każdy z jurorów kosztuje wszystkich dań i wystawia ocenę biorąc pod uwagę trzy najważniejsze kryteria: smak, prezentację oraz trudność wykonania potrawy by wyłonić zwycięzców.
 "Kulinarne Zawody Dziennikarzy/Gwiazd" to pomysł bardzo ciekawy i ze wszech miar godny popularyzacji! Łączy hedonizm płynący z dobrej kuchni z pomocą potrzebującym.


Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja "Zawodów Gwiazd". Już 12 października w warszawskiej "Endorfinie" przy ul. Foksal gwiazdy stawią się licznie, by stanąć w szranki rywalizacji i zasilić konto hospicjum śp. księdza Janka Kaczkowskiego (Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio).


 Szczegóły (goście, jurorzy, sponsorzy) poznacie na oficjalnej stronie na Facebook


Zdjęcia: materiały prasowe organizatora

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz