niedziela, 11 września 2016

W denimie zakochany....


Jak, chyba każdy, uwielbiam jeans! Zawsze czuję się w nim wygodnie, komfortowo i swobodnie! Często noszę spodnie do marynarki, gdy okazja jest mniej oficjalna i niezobowiązująca.

Czy jednak stylizacja w całości z denimu się obroni? Czy nie będzie wyglądał a jak "mundurek"? Nudny, banalny i sztampowy? Jak tego uniknąć?...


Postanowiłem w tym celu wyszukać propozycje niszowe, mało znane i popularne, ale z charakterem!


Spodnie, to propozycja od Levi's® Vintage Clothing. To marka stworzona przez Levi Strauss & Co. w celu utrzymania historii. Wprowadzona na rynek w 1999 roku, wiernie odtwarza tkaniny i detale z najbardziej znanych modeli z archiwów Levi w San Francisco. Ta linia najlepiej oddaje ducha i spuściznę amerykańskiej odzieży roboczej. Wznawia kultowe modele (a tych w historii firmy było wiele od 1880 r), proponuje unikatowe ubrania które, zadowalając najbardziej wybredne gusty, mają swoje dziedzictwo. Ja osobiście wybrałem prosty model 606 z roku 1969 (tak, tak) z wysokim stanem.


Kurtka. Projekty Moni Zuzy Szczuki firmowane marką Kiss The Frog cenię sobie ogromnie (czemu dałem wyraz choćby wcześniejszym wpisem na blogu), stąd wybór mógł być jedynie taki- propozycja "Wyluzować" z najnowszej kolekcji marki.


Koszulka. Tu sięgnąłem po Diesel Black Gold z edycji limitowanej, przygotowanej z okazji otwarcia butiku marki w warszawskim Vitkacu. Czarna, ze srebrnym printem przedstawiającym Witkacego właśnie.


Całość  dopełniają czerwone  Converse Chuck Taylor All Star  oraz okulary Vistuli.Zdjęcia: Grzegorz Makiła Fotografia

Levis Vintage Clothing
Levis Vintage Clothing na Facebook
Kiss The Frog
Kiss The Vrog na Facebok
Vitkac
Vitkac na Facebook

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa stylizacja- wszystko razem się świetnie komponuje. Jeśli polecasz ubrania Kiss the Frog to chyba w końcu zdecyduję się na zakup czegoś od nich bo od dłuższego czasu czaję się na tę tunikę pierwszą z lewej strony https://www.showroom.pl/marki/408,kiss-the-frog bo moim zdaniem jest obłędna!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest świetna! To prawda. Ja Kiss The Frog polecam szczerze! Warto wpaść do ich Shoowroomu na Wilczą 11 w Warszawie.

    OdpowiedzUsuń