środa, 5 października 2016

Capsule Collection- tradycja, nowoczesność i... gęsi puch!
29 września w warszawskim Chmielna 20 LAB miałem okazję podziwiać efekt niesamowitej współpracy! LANGE & LANGE Design oraz PAJAK SPORT. Współpracy na kilku płaszczyznach która pozytywnie mnie zaskoczyła przynosząc efekty w postaci niesamowitej limitowanej  kolekcji odzieży puchowej i akcesoriów oraz... Rebrandingu marki PAJAK.Dostaliśmy (niejako w pakiecie) mix nowoczesności i tradycji, sprawdzonych najlepszych rozwiązań połączonych z nowatorskim podejściem do funkcjonalności zimowej odzieży sportowej.

Obie firmy wywodzą się z tradycji rodzinnych a przy tym szczególnym projekcie połączyła je wspólna pasja do projektowania i miłość do sportu oraz gór.

PAJAK SPORT to rodzinna firma zarządzana przez zespół młodych zaangażowanych ludzi, którzy łącząc swoje pasje tworzą funkcjonalny i niezawodny ekwipunek dla aktywnych, kochających góry i podróże. Firma powstała w 1983 roku, a jej założycielami są Ewa i Andrzej Pająk.

LANGE & LANGE Design również jest firmą rodziną, bowiem założona została w 2008 roku przez braci Aleksandra i Gustawa Lange. Dziś może pochwalić się współpracą z takimi markami jak Quiksilver, Redbull , MINI czy BMW.

Capsule Collection 

Inspiracją do kolekcji były kombinezony ciśnieniowe pilotów ponad dzwiekowych z okresu “zimnej wojny” oraz styl i ubiory puchowe złotej ery polskiego himalaizmu zaś jej celem, wprowadzenie technologicznej odzieży (High Performance) w mejską przestrzeń (Street / Lifestyle)

W projektach połączone zostały najnowsze technologie (Super lekkie japońskie tkaniny TOREX™ Airtastic™ producenta TORAY ) jak i klasyczne rozwiązania (100% polski puch gęsi). Założeniami przy tworzeniu kolekcji była funkcjonalność, kompaktowość, lekkość oraz dobry komfort cieplny użytkownika.  Co wchodzi w skład kolekcji i jak przedstawiają poszczególne elementy jej twórcy w krótkich prezentacjach poniżej:

• Phantom Anorak
Kurtka puchowa

"Wykonana z ultralekkiej tkaniny TOREX™ Airtastic™ kurtka Anorak to nowatorski projekt biura Lange & Lange. Możliwość rozpięcia kurtki po obu stronach. Ergonomiczny krój, niska waga i wypełnienie z polskiego puchu gęsiego zapewniają optymalny komfort cieplny. Kurtka wkładana przez głowę - stylistyką nawiązuje do lat osiemdziesiątych. Dodatkowe kieszenie na klatce piersiowej i z tyłu na plecach pomieszczą niezbędne akcesoria."• Phantom Cargo
Krótkie Spodnie puchowe

Wykonane w identycznej technologii oraz z tych samych materiałów. Krótko o spodniach: "Możliwość rozpięcia spodni wzdłuż nogawek pozwala na ich włożenie lub ściągnięcie bez konieczności zdejmowania butów. Idealne jako warstwa ocieplająca po treningu lub długiej wędrówce."

• SWITCH MODE
Śpiwór wielofunkcjonalny 

"Switch został zaprojektowany jako klasyczny śpiwór puchowy, z kilkoma opcjami pozwalającymi na znaczne rozszerzenie jego funkcjonalności. Całkowicie rozpięty, służy jako kołdra dla dwóch osób, podczas siedzenia możesz wyciągnąć ręce przez otwory boczna i swobodnie przygotować posiłek lub zagrać na gitarze. Gdy chcesz przejść kilka kroków, zwyczajnie odpinasz zamek w nogach i jesteś w trybie chodzenia. Switch to najbardziej wszechstronny śpiwór, jaki dotychczas zaprojektowaliśmy, idealny na podróże rowerowe, spływy kajakowe, rejsy, biwakowanie etc"
• MITT 21
Jedno palczasete rękawice

"Dwie podstawowe zalety MITT 21 Gloves to bardzo niska waga i wysoki komfort cieplny. Zasługą obu jest wypełnienie z najwyższej jakości polskiego puchu gęsiego. Idealne do noszenia po mieście lub jako zapasowa para rękawiczek. • ONVCE
Buty - Ocieplacze

"Zaprojektowane z myślą o poruszaniu się przy obozowisku, namiocie lub w schronisku. Dzięki puchowemu wypełnieniu i wkładce z pianki EVA zapewnią optymalny komfort cieplny nawet najbardziej marznącym. Polecamy również jako obuwie do noszenia w/po domu."Wszystkie produkty z kolekcji będą dostepne w dwuch kolorach:

• Space Silver
• Flight Olive

A tak przedstawia się kolekcja gdy z dumą postanowimy w nią odziać!
 
Jako, że jak podkreślają twórcy, jest to edycja limitowana dostępna będzie tylko wybranych sklepach już niebawem.

Nie mniej ważnym elementem współpracy był Rebranding marki (skądinąd bardzo udany i inspirujący)!W całej kolekcji została użyta nowa identyfikacja PAJAK SPORT po Rebrandingu za które odpowiedzialne jest również biuro LANGE & LANGE Design.

W nowych metkach została przekazana historia i wizja marki, jak i hołd złożony polskim górom i ludziom którzy w nich żyją.

Inspiracją były kolory Polskiej flagi, stare naszywki polskich służb górskich oraz pierwsza metka Pajak (1983).

 Podsumowując otrzymaliśmy niezwykły efekt tej kooperacji. Połączenie talentu i kreatywności, tradycji (polski gęsi puch) z High Performance, zaowocowało produktami na najwyższym światowym poziomie tak funkcjonalnym, jakościowym ale również pod względem wzornictwa!

Wielkie brawa i gratulacje! Bo o sukces komercyjny,jestem raczej spokojny....


Foto: Marek Ogień
Model: Maciek Skupiński

Lange & Lange
 Lange & Lange na Facebook
Lange & Lange na Instagram

Kolekcja już dostępna w Chmielna 20 LAB 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz