piątek, 8 czerwca 2018

Jeśli zaintrygowało Was to zdjęcie... to koniecznie musicie przeczytać poniższy tekst!


O Lucy, szympansicy która maluje, napiszę w dalszej części tekstu, lecz wcześniej kilka słów o CACOFONIA Milano!

To rodzinna firma sióstr  Kaczorowskich. Juli urodzonej w Paryżu fotograf i dziennikarki oraz Natalii - pasjonatki mody, filmu i nowych mediów.

Podróże po świecie (w tym do europejskich stolic mody), zaszczepiły w nich estetykę, dbałość o szczegóły a Mediolan zainspirował przeświadczeniem, że można ubierać się kolorowo acz w dobrym guście! Stąd były już tylko dwa kroki do własnej marki odzieżowej...

Pomysł który zakiełkował im w głowie by z gronem rodziny i utalentowanych przyjaciół zaoferować klientom modę inspirowaną sztuką, był świeżym, dość nowatorskim i idealnie trafił w gusta i potrzeby klienteli w różnym wieku. 


Jako pierwsze powstały bomberki (tak popularny dziś i lubiany element mody) ozdobione dziełami światowego malarstwa. "Musimy  być kreatywni, ale nie wolno bać się szukania inspiracji u najlepszych, i nie chodzi tu o przedstawicieli naszej branży! Nas od zawsze pasjonowało malarstwo wielkich mistrzów- zabawa formą, unikalne wzory, kompozycja, kolory"... "od dziś Hieronimous Bosh, Sandro Boticelli oraz August Renoir projektują dla polskiej marki" mówi z "przymrużeniem oka" Julia Kaczorowska.Z czasem w ofercie pojawili się koleni artyści, koszulki, torby i dziś CACOFONIA Milano prezentuje pokaźną paletę produktów.

Tyle o samej firmie (każdy kogo zainteresuje co oferują siostry Kaczorowskie, jakość ich ubrań i inne ciekawostki związane z marką znajdą tę wiedzę na ich stronie i fanpejdżu (pod tekstem przydatne linki)) warto jednak jeszcze tylko wspomnieć o kooperacji którą nawiązały z producentami filmu "Loving Vincent", której efektem była dedykowana kolekcja "filmowa". A teraz pora przedstawić Lucy!Uwielbia myć szyby, sprzątać, ubierać się w damskie fatałaszki, nosić torebki, ale jej największą pasją jest… malarstwo. To wbrew pozorom nie opis perfekcyjnej pani. Szympansy to bardzo inteligentne zwierzęta i świetni obserwatorzy. Lucy przygląda się jak jej opiekunowie wykonują codzienne czynności i naśladuje ich zachowanie. Zamiata i grabi wybieg, czyści różne przedmioty – moczy szmatkę, wyciska ją – tak jak robią to ludzie. Ponadto Lucynka, jak to kobieta, uwielbia też torebki, które przekłada przez ramię jak listonosz i nosi niczym modelka.
Spośród całego stada szympansów, Lucy jako jedyny osobnik wykazuje pociąg do sztuki. Wystarczy dać jej farby (barwniki spożywcze), pędzel oraz płótno, by pokazała, co jej w duszy gra. Malowanie poprzedza dokładnym zlizywaniem farby z pędzla. Następnie szympansica obserwuje jak jej opiekunka maluje, by chwilę później tworzyć już swoje, oryginalne małpie dzieła.

Talent Lucy dziewczyny z Cacofonia Milano we współpracy z ZOO postanowiły wykorzystać, by stworzyć wyjątkową kolekcję. Lucy maluje wtedy, gdy ma ochotę. Jej opiekunki dbają o to, by dla szympansicy była to przyjemność, a nie przykry obowiązek. Gdy ma odpowiedni nastrój, na namalowanie jednego obrazu potrzebuje około dwadzieścia minut. Jest wtedy w oddzielnym pomieszczeniu, by inni członkowie stada nie przeszkadzali jej w pracy twórczej. Na podstawie obrazów Lucy, grafik Cacofonia Milano stworzył wyjątkowy wzór, na którym wizerunki małp przeplatają się z maźnięciami szympansicy. Wzór pojawia się na kurtkach-bomberkach, bluzach z kapturem i bez, koszulkach oraz torbach. Widać na nim fakturę farby, pozostawionej przez szympansicę. Maźnięcia zaczerpnięte są z pięciu różnych obrazów szympansicy.


Cacofonia Milano wraz z Lucy wspiera goryle

Pięć procent ze sprzedaży ubrań Cacofonia Milano ze wzorem Lucy marka przekazuje fundacji Dian Fossey Gorilla Fund, ratującej goryle w środowisku naturalnym. Ubrania możesz nabyć w sklepie internetowym www.CacofoniaMilano.com


Cacofonia Milano na Instagram


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz