wtorek, 13 października 2015

Jak z trzech hedonizmów stworzyć wybitną całość? Wystarczy być Dagmarą Radzikowską! „The Byk”... i wszystko jasne!


Wielu zna Dagmarę jako cenionego i uznanego doradcę wizerunku i stylizacji. „Elle”, „Gala”, „Viva” a zwłaszcza „Glamour” i „Twój Styl”. Wtajemniczeni wiedzą też w wizerunku których znanych firm „maczała swoje palce”. Zawsze z równą pasją i profesjonalizmem!
Ale Radzikowskiej tego było mało! We wrześniu 2012 roku stworzyła blog „The Byk” i sprawiła... że kanapka stała się dziełem sztuki!!!

Tytuł bloga przewrotny, bo wziął się ze znaku zodiaku autorki, a opisywał zrobione przez nią kanapki. A dokładnie 127 kanapek. Każda inna. Każda robiona z myślą o konkretnej osobie i jej fanaberiach! Do smaków... ale i kolorów (wszak zawsze zaczynamy „jeść oczami”). I tak przez trzy lata. Trzy lata pasji i pracy!

No i zdjęcia!!! Autorstwa samej autorki! Cudne, wybitne... To tu pojawiają się te trzy hedonizmy wspomniane w tytule wpisu.


 

Hedonizm pierwszy- jedzenie! Tu komentarz jest zbyteczny. Każdy zna to uczucie, gdy jedzenie wprawia nas w prawie ekstatyczny stan!


 

Hedonizm drugi- świetna fotografia! Zawsze gdy mam chandrę szukam pięknych zdjęć. Działają jak kojący balsam. Spowalniają tempo, przenoszą w inny wymiar!


 

Hedonizm trzeci – sztuka. Bez niej świat byłby uboższy. Pusty. Bez treści.


 

Prace Dagmary łączą wszystko w jednym! Pożeramy wręcz oczami, podziwiamy świetne fotografie, delektujemy się sztuką!

Bardziej niż blog Radzikowskiej przyznam szczerze śledziłem jej Instagram. Tam mocniej przemawiał do mnie jej przekaz, siła fotografii, Sztuka przez „duże S”... nie było (chyba) zdjęcia którego bym nie polubił!!
Stąd zelektryzowany udałem się na wernisaż jej prac w „Galerii w Lesie”, by zobaczyć prace nie na monitorze komputera, ale na żywo! W dużym formacie!


 

To było TO! To trzeba zobaczyć. W odpowiednim formacie, podświetleniu, ekspozycji... Dziękuję Dagmarze za te doznania. I za wiarę, że pasja i marzenia w połączeniu z ciężką pracą nie mogą pozostawić nas obojętnymi!!! Zazdroszczę jej: talentu, pasji, wizji, pomysłu na siebie... i świat.

 
Fot. Dagmara Radzikowska

Blog "The Byk"

Dagmara Radzikowska na Instagram

Prace Dagmara podziwiać jeszcze można w Galeria w lesie do 18.10.2015.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz