sobota, 16 maja 2015

Myślenie jest sexy! ... LABLife.

Myślenie jest seksowne! A ludzie myślący z reguły wzbudzają zainteresowanie. Lubię obcować z takimi osobami, gdyż sprawia mi to niekłamaną przyjemność. A blog jest o przyjemnościach, więc tego tematu nie mogło tu zabraknąć...Wszyscy myślimy, ale jaką to stanowi wartość dla nas i dla naszego otoczenia? Czy projektujemy nasze myślenie? Czy myślimy o samym myśleniu?

Wiele przeczytanych na ten temat artykułów, kilka książek i rozmowy odbyte ze znajomymi. A wciąż jakbym wracał do punktu wyjścia...

Stąd mocno zelektryzowała mnie wiadomość, że w Warszawie powstaje takie miejsce, gdzie pod kierunkiem doświadczonych fachowców będzie można "pochylić się" nad tematem, próbować zgłębić tajniki, popracować nad jakością myślenia.

To miejsce to LABLife, które odwiedziłem już w dzień otwarcia w sobotni wieczór 9 maja 2015.

Zbyt wiele nie oczekiwałem po samej imprezie, która jak to otwarcie, rządzi się swoimi prawami. Chodziło raczej o to by sprawdzić, czy miejsce "dobrze rokuje". I przyznam szczerze, że dałem się mile zaskoczyć i to po wielokroć!

Pierwszym zaskoczeniem były tłumy. Wszyscy podekscytowani, rozgadani, uśmiechnięci, na luzie. Artyści, dziennikarze, intelektualiści, naukowcy... Tak różni, a jednak zjednoczeni w wymianie myśli. W powietrzu, w atmosferze rozmów czuło się, że oczekiwali takiego przybytku i wiele sobie po nim obiecują.

Zaskoczenie drugie - samo miejsce. W starej (choć świeżo odnowionej) śródmiejskiej kamienicy kryje się nowoczesna, funkcjonalna, minimalistyczna w wyrazie przestrzeń, która zadziwiająco współgra z otoczeniem. Trudno to było jednoznacznie ocenić ze względu na ilość ludzi, ale sprawiało wrażenie, że sprzyja refleksji i wyciszeniu.

Zaskoczenie trzecie - przepyszne kuchnia autorska Ady Marczewskiej (polska, sezonowa). Tak, bo LABLife to też świetna kuchnia "la BlaBla". Przestrzeń choć wydzielona, to jednak zintegrowana z charakterem i wystrojem LABLife. Z pewnością będzie miejscem nie tylko dla uczestników zajęć czy spotkań. Przygotowane przez Adriannę na otwarcie śledzie (na sianie - moje odkrycie kulinarne miesiąca), szparagi czy wołowina też z pewnością będą "magnesem". I to jakim!
Wystąpienia twórców (i współwłaścicieli) też dobrze wróżyły. W ich ustach słowa o spełnianiu marzeń, nie brzmiały jak banał i miały bardzo szczery wydźwięk. Tu myślenie będzie "miłym gościem". Będzie sexy!

To był wieczór pod znakiem hedonizmu.... i to w czystej postaci!

I tylko po wyjściu męczyły mnie myśli: tyle bodźców, taka masa przyjemności. A miało być tylko o sztuce i przyjemności myślenia....

Moje pierwsze wrażenia postanowiłem zweryfikować bardzo szybko, biorąc udział w pierwszym z cyklu spotkań "Myślenie o myśleniu", prowadzonym przez Małgorzatę Marczewską i Miłosza Brzezińskiego.
To był bardzo dobry pomysł. Spędziłem bardzo efektywnie (i przyjemnie) trzy godziny. Dokładnie tak jak tego oczekiwałam. A sądząc po opiniach pozostałych uczestników, nie tylko ja. Więc z pewnością będę tu wracał! Bo to właśnie jest miejsce jakiego szukałem, miejsce gdzie myślenie jest sexy!

A by lepiej oddać czym jest LABLife zacytuję Twórców tego miejsca:

"LABlife- sieciuje otwartych, komunikatywnych i ciekawych świata ludzi. Prezentuje różne sposoby myślenia o życiu i pracy w odniesieniu do najnowszej wiedzy z zakresu neuropsychologii,  genetyki i komunikacji interpersonalnej.
LABlife- to unikatowe w skali Polski i pierwsze w Warszawie miejsce gdzie eksperci, artyści, biznesmeni i naukowcy dzielą się skutecznymi strategiami działania; prowadząc warsztaty, szkolenia, wykłady i spotkania autorskie.
LABlife- to zaproszenie do spędzania wolnego czasu w konstruktywny i przyjemny sposób.
LABlife- to połączenie nowoczesnego ośrodka edukacyjnego z otwartym miejscem spotkań, kuchnią i sklepem z rzeczami do myślenia. LABlife tworzy jedyne w swoim rodzaju otoczenie wzmacniające strategie efektywnego działania biznesu i osób indywidualnych."

Na koniec wypadałoby choć po krótce przedstawić inicjatorów i pomysłodawców tego wyjątkowego miejsca:

"Inicjatorką LABlife jest Małgorzata Marczewska -  specjalistka od projektowania myślenia z ponad 20 letnim doświadczeniem.  Autorka m.in.: cykli „Uczucia z grupy Z”, „Dziki lokator” czy „Neurofitness”. Trenerka, projektantka modeli biznesowych. Specjalistka od potencjału w obszarach LIFE ART BIZNES. Inicjatorka Thinking Design w Polsce –wiedzy wspierającej rozwój świadomości i realizację życiowych marzeń.
Angażuje się w projekty kreatywne oraz współpracę z twórcami. Wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. Współpracowała m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, Centrum Nauki Kopernik, Fundacją Sztuk Wizualnych, Festiwalem Camerimage, Nowe Horyzonty, FILM PRO. Prezeska Izby Coachingu dwóch pierwszych kadencji. Wspierała w rozwoju czołowe polskie i międzynarodowe firmy, t.j.: Hotele SPA dr Irena Eris, Netia,Pliva, Europapier, Inteligo, Citibank czy L`oréal. Promuje uważność, troskę i czułość jako sposób na wzmacnianie własnej siły i rozwój społecznego zaufania. Interesują ją design, nowe technologie, fizyka kwantowa oraz najnowsza wiedza o możliwościach ludzkiego mózgu."

Adriana Marczewska – szef kuchi w „La Bla Bla”. Od 3 lat prowadzi firmę „Good Food For You”. Współprowadzi program  kulinarny „Ślinotok” dla telewizji Kuchnia Plus.  Prowadzi warsztaty poświęcone sztuce kulinarnej (m.in. w „Zielonym Jazdowie” działającym przy CSW w Warszawie). Pracowała m.in. jako szef kuchni w restauracjach „Instalacje Art Bistro” oraz  „U Artystów” w Warszawie. Uczestniczy w 4 edycji programu „Top Chef” w telewizji Polsat

Fot. Piotr Książek

LABLife na Facebook: LABlife
La BlaBla na Facebook: La BlaBla

LABLife Warszawa ul. Noakowskiego 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz